15.4 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Juventus na pięć kolejek do końca sezonu zapewnił sobie tytuł piłkarskiego mistrza Włoch

Drużyna Juventusu na pięć kolejek do końca sezonu zapewniła sobie tytuł piłkarskiego mistrza Włoch.

Zawodnicy Massimiliano Allegriego w spotkaniu 33. kolejki Serie A pokonali Fiorentinę 2:1 (1:1). Bramki dla zwycięzców zdobyli Alex Sandro (37′) i German Pezzella (samobójcza, 53′). Jedyne trafienie dla gości zanotował Nikola Milenković (6′). Całe spotkanie w bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny.

Takiej dominacji jednego klubu nad rywalami nie było w historii włoskiego futbolu, o czym z Rzymu – Piotr Kowalczuk.

Fiorentina prowadziła po pięciu minutach, a potem zmarnowała trzy znakomite okazje bramkowe. Na dodatek Chiesa trafił najpierw w słupek, a następnie w poprzeczkę. Pod koniec pierwszej połowy Juventus przejął kontrolę nad wydarzeniami na boisku i wygrał. Po ostatnim gwizdku sędziego na stadionie rozpoczęło się wielkie święto. Świętowano też w szatni Juventusu.

Radość fanów, piłkarzy i trenera Allegriego tym razem jest bardzo stonowana. Do tytułu mistrza Włoch i zwycięskiej tarczy scudetto wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić. W tym roku, po 23 latach oczekiwania, Juventus miał wygrać Ligę Mistrzów. Za niewyobrażalne pieniądze sprowadzony został z Realu Madryt Cristiano Ronaldo. Tymczasem Juventus bezdyskusyjnie przegrał ćwierćfinałowy dwumecz z gołowąsami z Ajaksu Amsterdam.

Rozczarowanie jest ogromne również dlatego, że kilka miesięcy temu wszyscy włoscy eksperci jak jeden mąż okrzyknęli Juventus najlepszą drużyną na świecie. Trener Allegri, który prowadzi drużynę od 5 lat i dwukrotnie wprowadził ja do finału Ligi Mistrzów, zostanie na stanowisku co najmniej przez rok. Jak wynika z sondaży, blisko 80 procent fanów chce zmiany. W całej Italii panuje przekonanie, ze Juventus, choć znów zdobył tytuł, to jednak zawiódł.

To 35. w historii, a 8. z rzędu tytuł dla klubu z Turynu.