HomePOLSKA

Jutro rząd będzie już wiedział, jakie ma stanowisko ws. otwarcia branży narciarskiej

Jutro rząd będzie już wiedział, jakie ma stanowisko ws. otwarcia branży narciarskiej

Przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii spotkali się z przedstawicielami branży narciarskiej w sprawie możliwego otwarcia stoków i wyciągów narciarskich. Podczas spotkania wypracowano protokół sanitarny, który miałby pozwolić na funkcjonowanie takich miejsc w czasie pandemii.

Wicepremier, minister rozwoju pracy i technologii Jarosław Gowin powiedział, że te ustalenia zostaną jeszcze dziś skonsultowane z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. “Doszliśmy z branżą narciarską do uzgodnień dotyczących szczególnego reżimu sanitarnego i jeżeli GIS zaakceptuje te rozwiązania, to jutro będziemy mogli wydać komunikat o tym, że branża narciarska będzie otwarta w ramach ustalonych rygorów sanitarnych” – powiedział Szef MRPiT.

W rozmowach uczestniczył też wiceminister Andrzej Gut-Mostowy. Podkreślił, że resort chciałby uniknąć zamknięcia stacji narciarskich. “Będziemy w tej kwestii wykorzystywać doświadczenie innych krajów europejskich. Jako resort gospodarczy, musimy uwzględniać decyzje dotyczące ochrony zdrowia i życia Polaków” – powiedział wiceminister.

Oprócz przedstawicieli branży narciarskiej, ministrowie spotkali się również z przedstawicielami branży hotelarskiej. Na 17:00 zaplanowano spotkanie z przedstawicielami lokalnych samorządów.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Mytlewski/w dw

COMMENTS