"> Jutro o 10.30 prezydent powoła nowych ministrów - wiadomosci.com

Jutro o 10.30 prezydent powoła nowych ministrów

Jutro o 10.30 prezydent powoła nowych ministrów

Prezydent Andrzej Duda podczas jutrzejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim mianuje nowych ministrów. Ceremonia powołania nowych członków rządu rozpocznie się o 10.30. Zmiany w rządzie spowodowane są wynikami wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski powiedział IAR, że wniosek premiera Mateusza Morawieckiego o przeprowadzenie zmian w składzie Rady Ministrów wpłynął do Kancelarii Prezydenta.
Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała IAR, że premier Mateusz Morawiecki podczas jutrzejszej uroczystości poda nazwiska nowych ministrów i prawdopodobnie przekaże szczegóły dotyczące zakresu rekonstrukcji. “Jesteśmy przygotowani, mamy wybraną godną reprezentację nowych ministrów” – zadeklarowała rzeczniczka rządu. Zaznaczyła, że w Prawie i Sprawiedliwości “nie ma zawodników rezerwowych” i wcześniej “wszyscy pracowali, sprawdzili się w dotychczasowej pracy”, a teraz “przejmują płynnie obowiązki ministrów, którzy z woli wyborców trafili do Parlamentu Europejskiego”.
Z rządu odejdą ministrowie, którzy w ostatnich wyborach zdobyli mandaty do Parlamentu Europejskiego. To wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister edukacji Anna Zalewska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz Beata Kempa, zajmująca się w rządzie pomocą humanitarną. Funkcje w rządzie na mandaty europosłów zamienią też wiceministrowie: Patryk Jaki, Grzegorz Tobiszowski oraz Andżelika Możdżanowska. Mandat eurodeputowanej uzyskała także rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
Politycy Zjednoczonej Prawicy mówili w ostatnich dniach, że zmiany w rządzie mogą objąć nie tylko ministrów, którzy zostaną eurodeputowanymi.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Karol Darmoros/vey/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0