HomePOLSKA

“Jutro może być lepsze” – pod takim hasłem w wyborach staruje Koalicja Obywatelska

“Jutro może być lepsze” – pod takim hasłem w wyborach staruje Koalicja Obywatelska

“Jutro może być lepsze”, pod takim hasłem w wyborach staruje Koalicja Obywatelska. W Warszawie odbyła się konwencja programowa partii. Program wyborczy koalicji zaprezentowała kandydatka na premiera – w przypadku wygrania wyborów przez to ugrupowanie – Małgorzata Kidawa-Błońska.

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna mówił, że program koalicji pełen jest konkretnych propozycji. Przekonywał, że koncentruje się na tych, którzy Polskę na co dzień budują, na ludziach pracy. Jak mówił, program to efekt spotkań z Polakami przez ostatnie cztery lata, napisany przez ekspertów, specjalistów, praktyków i zwykłych ludzi. “Przed nami pięć tygodni najważniejszej pracy naszego życia, ale ruszamy do niej z wielką nadzieją”, mówił.
Małgorzata Kidawa-Błońska zaprezentowała tak zwaną “szóstkę” Grzegorza Schetyny. Jeden z punktów dotyczy służby zdrowia. Kandydatka na premiera mówiła, że Koalicja chce wprowadzić maksimum 21 dni oczekiwania do lekarza specjalisty, 60 minut oczekiwania na lekarza w nagłych wypadkach, przywrócenie nocnych dyżurów na SOR-ach, zmniejszenie umieralności na raka. Koalicja zapowiada także wstrzymanie wycinki lasów, walkę ze smogiem i przywozem śmieci do Polski.
Wicemarszałek Sejmu powiedziała, że poszerzyła program o kilka punktów, między innymi uzupełniła pakiet dla seniorów. Wśród nowych propozycji Koalicji Obywatelskiej są premia w wysokości 20 tysięcy złotych dla pracujących emerytów, czek w wysokości do 1000 złotych na sfinansowanie opieki nad seniorami, zrównanie płac kobiet i mężczyzn, darmowy internet dla osób do 24. roku życia i bezpłatne in vitro.
Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że jej ugrupowanie nie zrezygnuje z propozycji wprowadzonych przez PiS. Jak mówiła, to co zostało dane, nie zostanie zabrane.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/S. Białek/Ritamitro/

COMMENTS