13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

John Kerry w Londynie na spotkaniu szefów dyplomacji w sprawie Syrii i Jemenu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Amerykański sekretarz stanu John Kerry przybył do Londynu na spotkanie szefów dyplomacji 10 państw w sprawie Syrii i Jemenu. Już w niedzielę Kerry rozmawiał wstępnie z brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Borisem Johnsonem. Obaj uznali, że w Aleppo dochodzi do zbrodni przeciw ludzkości.
John Kerry zatrzymał się wczorej w brytyjskiej stolicy po drodze z Lozanny w Szwajcarii, gdzie w sobotę spędził 5 godzin na bezowocnych rozmowach z rosyjskim szefem dyplomacji Siergiejem Lawrowem. Kerry przekonywał go, że amerykańskie działania w Syrii i Iraku nie mają antyrosyjskiego podtekstu. „Jesteśmy zaangażowani w koalicję 67 państw przeciwko Państwu Islamskiemu, nie Rosji” – wyjaśniał po przybyciu do Londynu:
Boris Johnson okazuje natomiast mniej dyplomacji niż amerykański sekretarz stanu. Kilka dni temu podczas przesłuchań w parlamentarnej komisji spraw zagranicznych powiedział, że rosyjskie działania w Syrii wymagają „bardziej kinetycznej” odpowiedzi. Powszechnie interpretowano to jako zapowiedź akcji zbrojnej. Boris Johnson krytykował dosadnie Rosję mówiąc, że staje się ona pariasem narodów i wzywał do demonstracji przed rosyjską ambasadą w Londynie.

IAR/Grzegorz Drymer Londyn/kry, Fot. Dreamstime

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520