John Kerry uda się z wizytą do Moskwy

John Kerry uda się z wizytą do Moskwy

Departament Stanu USA poinformował, że sekretarz stanu John Kerry uda się we czwartek z wizytą do Moskwy. Tematem rozmów z najwyższymi przedstawicielami władz rosyjskich ma być między innymi kwestia zawieszenia broni w Syrii oraz konflikt na Ukrainie i w Górskim Karabachu.

 
O planowanej wizycie informują również źródła ukraińskie. Według ministra spraw zagranicznych Ukrainy, Pawło Klimkina, podczas wizyty Kerry’ego w Moskwie dyskutowane będą format i treść mapy drogowej implementacji porozumień mińskich, które mają prowadzić do zakończenia konfliktu w Donbasie.
Wcześniej John Kerry odwiedzi Francję, gdzie 14 lipca, w rocznicę zdobycia Bastylii, będzie uczestniczył w obchodach Święta Narodowego.
Program podróży Kerry’ego do Europy przewiduje również rozmowy dwustronne z władzami Luksemburga oraz spotkanie w Brukseli z ministrami spraw zagranicznych państwa członkowskich UE. Natomiast w Londynie sekretarz stanu będzie uczestniczył w rozmowach wielostronnych. Ich tematem będzie Syria i Jemen – poinformował rzecznik Departament Stanu.
TS (IAR)/Reuter & abc news & kyivpost.com/jl/jjCOMMENTS

WORDPRESS: 0