HomeUSABoston

Joe Kennedy zmienił zdanie, popiera legalizację marihuany

Joe Kennedy zmienił zdanie, popiera legalizację marihuany

Zasiadający w Izbie Reprezentantów Joe Kennedy, wnuk byłego prokuratora generalnego Stanów Zjednoczonych Roberta F. Kennedy’ego, przyznał, że zmienił zdanie na temat marihuany. Rząd federalny wezwał do legalizacji.

We wtorek, w dniu otwarcia pierwszych dwóch sklepów z marihuaną do rekreacyjnego użytku w stanie Massachusetts, na portalu STAT opublikowano artykuł Kennedy’ego, w którym apeluje on do władz o usunięcie marihuany z listy substancji kontrolowanych przez prawo federalne.

38-letni członek Partii Demokratycznej stwierdził, że długo był sceptyczny wobec legalizacji, ponieważ miał obawy, że zażywanie marihuany prowadzi do uzależnienia, w szczególności u osób młodych. Jak jednak napisał, dzisiaj docenia już korzyści, jakie zapewnia marihuana. Dodał, że zakaz federalny nie zrobił wiele, by chronić zdrowie i bezpieczeństwo publiczne.

Sklepy z marihuaną do rekreacyjnego użytku otwarto we wtorek w Leicester i Northampton. To pierwsze na wschodnim wybrzeżu USA sklepy, w których można ją kupić.

(jj)

COMMENTS