HomeUSA

Joe Biden: Trump popiera wszystkich zbirów na świecie. Widzisz co się dzieje na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech

Joe Biden: Trump popiera wszystkich zbirów na świecie. Widzisz co się dzieje na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech

Kandydat Demokratów na prezydenta USA Joe Bidena wypowiedział się w czwartek krytycznie o sytuacji na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech. Następnie wskazał na problem “wzrostu totalitarnych reżimów na świecie”.

 

“NATO jest narażone na ryzyko początku pęknięcia (…). Widzimy to wszystko, co dzieje się od Białorusi po Polskę, po Węgry oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie(…) Obecny prezydent popiera wszystkich zbirów na świecie(…)” – powiedział Biden podczas zorganizowanego przez telewizję ABC News spotkania z wyborcami w Filadelfii.

Czytaj również: “Zobaczyć pogardę, jaką Biden ma dla Polaków.”- Think tank krytykuje wypowiedź Bidena o amerykańskich Polakach

Demokrata ocenił, że za prezydentury Trumpa Stany Zjednoczone “nie cieszą się zaufaniem na świecie”. Krytykował go za relacje z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. “Wycofał nas z niemal każdej międzynarodowej organizacji” – powiedział o obecnym gospodarzu Białego Domu.

Przytoczony fragment był częścią szerszej wypowiedzi dotyczącej polityki zagranicznej prezydenta USA Donalda Trumpa, który jest rywalem Bidena w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA.

 

Red. (PAP)

COMMENTS