Prezes Kaczyński po spotkaniu z Cameronem: Jesteśmy usatysfakcjonowani

Prezes Kaczyński po spotkaniu z Cameronem: Jesteśmy usatysfakcjonowani

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się w piątek z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Szef brytyjskiego rządu, który od rana przebywa w Polsce z oficjalną wizytą, dwie godziny wcześniej rozmawiał z premier Beatą Szydło.

Głównym celem wizyty Davida Camerona w Polsce, już drugiej na przestrzeni dwóch miesięcy, jest ustalenie wspólnego stanowiska w kwestiach reformy Unii Europejskiej, a także bezpieczeństwa. Po porannym spotkaniu z premier Beatą Szydło szef brytyjskiego rządu udał się do hotelu Bristol, gdzie rozmawiał z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

– Uzyskaliśmy bardzo dużo, jesteśmy usatysfakcjonowani – mówił tuż po zakończeniu spotkania prezes partii rządzącej. – Pan Cameron potwierdził gotowość do współpracy w tych dziedzinach, które są związane z polskim bezpieczeństwem, a także uzurpacji tych środowisk brukselskich, które działają z inspiracji niektórych polskich polityków – zaznaczał Jarosław Kaczyński.

kaczynski cameron

                        foto: twitter.com

David Cameron przedstawił pod koniec ubiegłego roku unijnym decydentom, w tym Donaldowi Tuskowi, obszary współpracy europejskiej, które jego zdaniem muszą zostać zreformowane, a przynajmniej trzeba podjąć w tym celu dyskusję. Jako konsekwencje niepodjęcia tych działań wskazał możliwość wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Szef Rady Europejskiej rozmawiał w tej sprawie z brytyjskim premierem w jego siedzibie na Downing Street w tę niedzielę, ale zarówno we wcześniejszych, jak i w tej rozmowie, kompromisu nie osiągnięto.

Teraz David Cameron spotyka się z szefami rządów poszczególnych państw, chcąc ich przekonać do swoich propozycji reform Wspólnoty. Jak podkreślił podczas ostatniej wizyty w Polsce dwa miesiące temu, stanowiska polskiego i brytyjskiego rządu są niemal zbieżne w tej sprawie. W piątek podobne słowa padły również z ust Beaty Szydło.COMMENTS

WORDPRESS: 0