HomeArizona

Jesteś w stanie przeżyć za $240 tygodniowo? Arizona walczy o zwiększenie świadczeń dla bezrobotnych

Jesteś w stanie przeżyć za $240 tygodniowo? Arizona walczy o zwiększenie świadczeń dla bezrobotnych

Czy Twoja rodzina przeżyje za 240 dolarów tygodniowo? Jeśli jesteś bezrobotnym na terenie Arizony, to jest to maksymalna pomoc na jaką możesz liczyć .

240 dolarów tygodniowo, nie są dużymi pieniędzmi, według większości mieszkańców Arizony.

Przez wiele miesięcy, ta suma była “ukryta” pod innymi federalnymi świadczeniami, które były wypłacane razem z tymi pieniędzmi.

Teraz gdy te dodatki się skończyły, mieszkańcy Arizony mogą zadać sobie pytanie – dlaczego są na drugim (od końca) miejscu w USA, jeśli chodzi o wysokość dopłaty dla ezrobotnych. Kwota dopłaty dla bezrobotnych nie była zwiększona na terenie Arizony od 2004r.

Reprezentantka Demokratów, Mitzi Epstein zadała w marcu pytanie, które, jeszcze wtedy, mało komu wydawało się zasadne – “Co zrobimy w przypadku masowego bezrobocia?”

Demokratka proponowała już wtedy zwiększenie kwoty wypłacanej bezrobotnym, jednak jej propozycje nie zostały wzięte pod uwagę.

Średni koszt wynajmu mieszkania w Phoenix wynosi 1,141 dolarów. Kwota 960 dolarów miesięcznie nie jest w stanie pokryć nawet tych kosztów.

Właśnie z tym walczyć chce Epstein:

“Myślimy, że kwota powinna chociaż pokryć koszt wynajmu” – mówi reprezentantka Demokratów.

Andrew Surgue z Arizona Center for Economic Progress pragnie aby kwota wypłacana tygodniowa wynosiła ok. 490 dolarów tygodniowo. Zrównałoby to Arizonę ze stanami z którymi sąsiaduje.

 

PS

COMMENTS