HomeWielkopolskie

Jest wyrok za zabójstwo na przystanku autobusowym w Poznaniu. Nożownik trafi do więzienia na 25 lat

Jest wyrok za zabójstwo na przystanku autobusowym w Poznaniu. Nożownik trafi do więzienia na 25 lat

Denis H., który w ubiegłym roku śmiertelnie ranił nożem 41-letniego mężczyznę na Al. Solidarności w Poznaniu, został skazany przez sąd za zabójstwo. Usłyszał wyrok 25 lat więzienia.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, 25 maja 2019 roku. 41-letni mężczyzna miał pokłócić się z Denisem H. oraz Arturem K. Doszło między nimi do bójki. W pewnym momencie Denis H. miał wyciągnąć nóż kuchenny i kilkukrotnie dźgnąć nim 41-latka. Mimo reanimacji, ofiara zmarła na miejscu. Denis H. uciekł z miejsca zdarzenia, ale został zatrzymany jeszcze tego samego dnia po godz. 21 w jednym z mieszkań na os. Przyjaźni. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy.

 

Denis H. usłyszał zarzuty zabójstwa z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz udziału w bójce. Z kolei Artur k. usłyszał tylko zarzut udziału w bójce. Denis H. w prokuraturze przyznał się do zarzutów i opisał okoliczności zdarzenia. Proces obu mężczyzn ruszył na początku marca tego roku. Wtedy też prokuratura złożyła wniosek o wyłączenie jawności, tłumacząc to dobrem małoletniego syna ofiary. Ostatecznie sąd przychylił się do jej wniosku, co oznacza, że cały proces toczy się za “zamkniętymi drzwiami”.

 

– Sąd postanowił wyłączyć jawność procesu. Jest to uzasadnione z uwagi na interes małoletniego pokrzywdzonego – tłumaczył sędzia Michał Ziemniewski. Jednak we wtorek proces dobiegł końca, a poznański Sąd Okręgowy ogłosił wyrok skazujący Denisa H. na 25 lat więzienia. Ponadto będzie musiał zapłacić 50 tys. zł zadośćuczynienia rodzinie zabitego mężczyzny. Oprócz tego Denis H. został skazany za znieważenie policjanta i uderzenie innego funkcjonariusza. Obaj mają otrzymać od Denisa H. 2 tys. zł zadośćuczynienia.

 

AIP

COMMENTS