Jest wniosek o areszt dla wydawcy tygodników “Wprost” i “Do Rzeczy”

Jest wniosek o areszt dla wydawcy tygodników “Wprost” i “Do Rzeczy”

Do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia wpłynęły wnioski o areszt, dotyczące Michała L. oraz Wiolety R. Posiedzenia w tej sprawie wyznaczono na godz.15.00.

Wczoraj Michał L., prezes spółki PMPG, której spółki zależne wydają tygodniki “Wprost” i “Do Rzeczy”, został zatrzymany przez CBA w sprawie wyłudzeń prawie 29 milionów złotych z firmy zajmującej się remontami linii kolejowych. Następnie usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, spowodowania szkody w wielkich rozmiarach oraz dopuszczenia się przestępstw skarbowych. CBA zatrzymało też trzy inne osoby – obok Wiolety R. także Michała F. i Marcina K.

Do przestępstw miało dochodzić w latach 2012 – 2015. Działania grupy polegały na przywłaszczaniu środków finansowych, pochodzących z masy upadłościowej, poprzez zawieranie szeregu fikcyjnych umów, ustnych porozumień na rzekome usługi, za które były wystawiane poświadczające nieprawdę dokumenty – wyjaśniała wczoraj Prokuratura Krajowa.
Zatrzymanym grozi 10 lat więzienia. W sumie w tej sprawie zatrzymano 19 osób. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

 

IAR/wcześn./jjCOMMENTS

WORDPRESS: 0