HomePOLSKA

Jest rozporządzenie ws. ferii zimowych. “Żadne zdroworozsądkowe argumenty, nawet te medyczne, nie trafiły do rządu!”

Jest rozporządzenie ws. ferii zimowych. “Żadne zdroworozsądkowe argumenty, nawet te medyczne, nie trafiły do rządu!”

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra edukacji i nauki, zgodnie z którym w tym roku szkolnym ferie zimowe w całej Polsce będą trwały od 4 do 17 stycznia. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 30 listopada.

 

Jak zapowiadał wcześniej premier Mateusz Morawiecki, termin ferii zimowych w tym roku został zmieniony ze względów epidemicznych. Rząd zaleca również, aby dzieci i młodzież pozostali w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie. Te działania mają zmniejszyć transmisję koronawirusa w społeczeństwie.

 

CZYTAJ: Adam Bachleda-Curuś: “Branżę turystyczną pod Giewontem czeka upadek, będzie bieda”

 

W rozporządzeniu zapisano również, że dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, może zmienić dodatkowe dni wolne od zajęć. W przypadku takiej zmiany, dyrekcja ma niezwłocznie poinformować nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Łączny wymiar dodatkowych dni wolnych nie może ulec zmianie.

 

CZYTAJ: Rada Medyczna krytykuje rząd za decyzję dot. ferii. “Bardzo złe konsekwencje zamknięcia w domach”

 

Zmieniono także terminy egzaminu zawodowego oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie – zamiast sześciu tygodni egzaminy potrwają tydzień. W środę (25 listopada) minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie, które przedłuża naukę zdalną do 3 stycznia.

 

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / d mk/w zr

COMMENTS