22.2 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Jest porozumienie rządu z górnikami

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy i delegacja rządowa podpisały porozumienie. Zakłada ono długofalowy model transformacji polskiego górnictwa.

Poinformował o tym przewodniczący zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarności” Dominik Kolorz.

 

„Jesteśmy tak jak ustaliliśmy praktycznie porozumieni jeśli chodzi o rozwiązania systemowe” – mówił wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń po wczorajszej turze i dodał, że nie było łatwo podczas tej tury dojść do takiego porozumienia jeśli chodzi o harmonogram samej transformacji na osi czasu.

Szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz powiedział wczoraj, że udało się także wypracować rozwiązania, które ochronią pracowników branży wydobywczej. „Zagwarantowaliśmy wszystkim pracownikom dołowym pracę aż do emerytury, udzieliliśmy również gwarancji pracownikom zakładów przeróbki mechanicznej” – mówił Dominik Kolorz. Jak dodał ustalono również bazę ewentualnego systemu osłon w przypadku gdyby pracownik nie miał możliwości zmiany kopalni. Przyznawał, że rozbieżności dotyczą okresu transformacji całego sektora górniczego.

Związkowcy domagali się wygaszanie kolejnych kopalń było tak rozłożone w czasie by nie spowodowało to strukturalnego bezrobocia w niektórych miastach.

 

WKRÓTCE POINFORMUJEMY O SZCZEGÓŁACH POROZUMIENIA.

IAR/w kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520