Jest decyzja sądu ws. aresztowania Michała Lisieckiego

Jest decyzja sądu ws. aresztowania Michała Lisieckiego

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia zdecydował o zastosowaniu wobec Michał Lisieckiego warunkowego 3-miesięcznego tymczasowego aresztowania. Oznacza to, że prezes spółki PMPG, której spółki zależne wydają tygodniki “Wprost” i “Do Rzeczy”, może wyjść na wolność, jeżeli do 25 marca wpłaci pół miliona złotych kaucji. 

O decyzji sądu poinformowała Informacyjną Agencję Radiową pełnomocnik podejrzanego adwokat Renata Kopczyk. Do czasu wpłacenia kaucji pozostanie on w areszcie.
Michał Lisiecki, który zgodził się na ujawnienie swojego wizerunku oraz imienia i nazwiska, został wczoraj zatrzymany przez CBA w sprawie wyłudzeń prawie 29 milionów złotych z firmy zajmującej się remontami linii kolejowych. Następnie usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, spowodowania szkody w wielkich rozmiarach oraz dopuszczenia się przestępstw skarbowych. Prezesowi spółki PMPG grozi do 10 lat więzienia.
Z Michałem Lisieckim zatrzymano jeszcze trzy osoby, wobec dwóch zastosowano już poręczenie majątkowe.
Śledztwo prowadzi Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Jolanta Turkowska/mt

fot. materiały prasoweCOMMENTS

WORDPRESS: 0