14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Jemen: 7 milionów osób zagrożonych klęską głodu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Jemenie 7 milionów osób jest zagrożonych epidemią głodu, a niedożywieniem nawet 17 milionów ludzi, dwie trzecie populacji kraju. Takie dane przedstawił Jose Graziano da Silva, dyrektor generalny FAO, podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Sytuację w Jemenie szef FAO nazwał „największym współczesnym kryzysem humanitarnym”. Od trzech lat w Jemenie trwa wojna, w której zginęło ponad 10 tysięcy ludzi. W kraju panuje też epidemia cholery, która – według Światowej Organizacji Zdrowia – pochłonęła już 1600 ofiar, a zarażonych może być 300 tysięcy osób. Większość z nich nie ma dostępu do leków.
Produkcja rolna w Jemenie spadła o 40 procent w porównaniu do czasu sprzed wojny. W tym roku może być jeszcze niższa z powodu suszy. Na skutek działań wojennych programy szczepień zwierząt hodowlanych zostały wstrzymane, co grozi wybuchem kolejnych epidemii.
Szef FAO zaznaczył, że rolnicy często nie mają dostępu do swojej ziemi. Zboże, nawozy sztuczne oraz paliwo osiągają bardzo wysokie ceny.
Jose Graziano da Silva ostrzegł, że do uzdrowienia sytuacji w Jemenie potrzeba długoterminowych rozwiązań politycznych, które pozwolą przywrócić pokój w tym kraju.
Pomoc humanitarna dostarczana przez FAO w Jemenie dotarła do 450 tysięcy osób.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/KAI/fao.org/mile/OK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520