23.2 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Jelenia Góra: Śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk znowu przedłużone?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prokuratura w Jeleniej Górze kolejny wnioskuje o przedłużenie śledztwa w sprawie tragicznej śmierci Magdaleny Żuk. Wciąż nie dotarły wszystkie materiały ze śledztwa prowadzonego przez władze Egiptu w sprawie tragedii z 2017 roku. Decyzję o tym na jaki czas postępowanie będzie przedłużone podejmie Prokurator Regionalny we Wrocławiu.

Część materiałów z Egiptu już przyszła, wciąż jeszcze nie ma raportu z sekcji zwłok i wyników badań toksykologicznych. Są niezbędne. Polscy eksperci wykonali już badania i są gotowe ekspertyzy, zlecone przez śledczych. Ale po nadesłaniu materiałów z Egiptu polscy muszą porównać swoje wnioski z ustaleniami egipskich ekspertów. I przygotować kompleksową opinię, która – być może – odpowie na pytania dotyczące tragedii, do jakiej doszło na wyciecze w Egipcie. Magdalena Żuk poleciała do egipskiego kurortu Marsa Alam 25 kwietnia 2017 roku.

 

Od początku podróży 27-latka była w kontakcie telefonicznym ze swoim chłopakiem. Później jednak kontakt z kobietą zaczął się urywać. W ostatniej rozmowie z partnerem Magdalena Żuk prosiła go, by zabrał ją z Egiptu jak najszybciej do Polski. Na nagraniu, które trafiło potem do sieci widać dokładnie, że kobieta jest mocno przestraszona i roztrzęsiona. Cały czas płacze. Nie wiadomo jednak, co jest powodem jej zachowania. Zaplanowano wcześniejszy powrót kobiety do kraju. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia, 27-latki nie wpuszczono jednak na pokład samolotu i przewieziono ją do szpitala, gdzie doszło do tragedii.

 

Kobieta miała wyskoczyć z pierwszego piętra szpitala. Po upadku najpierw trafiła na oddział intensywnej terapii, a następnie została przetransportowana do szpitala w Hurghadzie, gdzie 30 kwietnia 2017 roku zmarła w wyniku doznanych obrażeń. W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że za dziwnym zachowaniem kobiety mógł stać afrykański narkotyk – khat. Polska prokuratura zleciła ekspertom zbadanie czy zachowanie nie było wynikiem odstawienia leków przeciwdepresyjnych. Śledczy na razie nie ujawniają wyników uzyskanych przez siebie ekspertyz.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520