HomeTechnologie

Jeep Renegade – maluch w rodzinie SUV-ów

Jeep Renegade – maluch w rodzinie SUV-ów

Renegade jest najmniejszym przedstawicielem rodziny Jeepa. Jednocześnie wyróżnia się chyba najbardziej intrygującym i ciekawym wyglądem.
Debiut Renegade’a miał miejsce na salonie samochodowym w Genewie w marcu 2014 roku. Pojazd jest pierwszym autem Fiat Chrysler Automobiles, opracowanym wspólnie przez włoskich i amerykańskich projektantów i inżynierów. Jest to również pierwszy samochód z logo Jeepa, który powstaje we Włoszech.
W oczy rzucają się przede wszystkim przednie (okrągłe) i tylne (kwadratowe) reflektory. Łączą one nieco oldschoolowy wygląd Jeepa Wranglera z nowoczesnym designem. Długość auta wynosi 4236 mm, szerokość – 1805 mm, a wysokość – 1667 mm. Pod względem rozmiarów auto jest więc podobne do Fiata 500X i Skody Yeti.

Auto posiada 6 standardowych poduszek powietrznych, ESC z elektronicznym systemem przeciwdziałania dachowaniu pojazdu (ERM), tylną kmerę ParkView, system ostrzegania przed kolizją czołową, system adaptacyjnej kontroli prędkości i system ostrzegania przed niespodziewaną zmianą pasa ruchu.
Jeep Active Drive” i „Jeep Active Drive Low” to dwa zaawansowane systemy napędu 4×4, które zapewniają legendarne możliwości terenowe Jeepa. To także pierwszy kompaktowy SUV wyposażony w dziewięciobiegową skrzynię biegów. Auto z silnikiem 1.6 l o mocy 110 KM kosztuje od 69 900 zł.

COMMENTS