HomePILNEŚląskie

Jedyna ocalała. Pani Katarzyna straciła dom i rodzinę. Wybuch gazu w Szczyrku zabrał jej wszystko

Jedyna ocalała. Pani Katarzyna straciła dom i rodzinę. Wybuch gazu w Szczyrku zabrał jej wszystko

Pani Katarzyna straciła wszystko. Wybuch gazu pozbawił ją domu i rodziny w tym jedynego syna. Ruszyła wielka akcja pomocy dla 34-letniej Katarzyny Kaim, mieszkanki Szczyrku, która straciła rodzinę i dom, który zniszczyła eksplozja gazu przy ul. Leszczynowej. Pieniądze zbierane są na portalu pomagam.pl, zbiórkę pieniężną uruchomiło miasto Szczyrk wraz z Caritas, a finansową pomoc zadeklarowało też miasto Bielsko-Biała.

Ogromna tragedia w Szczyrku, w której w wyniku wybuchu gazu zginęło osiem osób, poruszyła całą Polskę. Wybuch zabrał niemal całą rodzinę – ocalała tylko jedna osoba, 34-letnia Katarzyna Kaim, córka właścicieli, która akurat wracała wtedy z pracy. W wybuchu gazu straciła swojego 10-letniego syna.

 

– Kasia straciła wszystko, co miała, jej świat się zawalił. Obecnie przebywa u przyjaciół w Szczyrku pod opieką siostry Patrycji i szwagra Marcina. Nie ma gdzie i do czego wracać. Jedyne, co jej zostało, to ubrania, w których była w dniu tragedii – pisze Magdalena Masłowska z Fundacji Let’s Go, która na portalu pomagam.pl zainicjowała zbiórkę pieniężną dla Katarzyny Kaim.

 

– Jako przyjaciele chcemy dać jej szanse na powrót do normalności, w tym celu organizujemy zbiórkę pieniędzy, mając nadzieję, że w jakimś stopniu pomoże jej to stanąć na nogi – chociaż wiemy, że to będzie bardzo trudne – podkreśla Magdalena Masłowska.

 

Cała uzbierana kwota pomniejszona o prowizję dla portalu pomagam.pl (7,5%) zostanie przelana na konto bankowe Katarzyny Kaim. Wszystkie potwierdzenia wpłat zostaną opublikowane na tej stronie. Wystarczy kliknąć: W krótkim czasie ponad 900 osób wpłaciło w sumie 41 tys. zł Ok. godz. 16, 6 grudnia). Zbierane jest 100 tys. zł. Zbiórkę pieniężną uruchomiło także miasto Szczyrk wraz z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Każdy, kto chciałby włączyć w pomoc najbliższym ofiar może wpłacać pieniądze na konto Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej nr konta 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610 z dopiskiem “POMOC SZCZYRK”.

 

Z kolei samorządy, które deklarują chęć pomocy w odbudowie infrastruktury wokół miejsca katastrofy budowlanej, mogą przelać środki na gminny rachunek bankowy: nr konta 33 8140 0009 0043 8656 2000 0480 („Pomoc w odbudowie infrastruktury wokół miejsca katastrofy budowlanej w dniu 04.12.2019 r w Szczyrku”) z dopiskiem “POMOC SZCZYRK”. Przekazanie pieniędzy na pomoc kobiecie zadeklarował także prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

 

– Taka konkretna propozycja, być może w formie uchwały, padnie na najbliższej sesji Rady Miejskiej – potwierdza Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Bielsku-Białej. – Wysokość kwoty, według propozycji prezydenta, to 50 tys. zł – mówi.

 

Konrad Łoś, radny Bielska-Białej, szef klubu PiS, poinformował w piątek 6 grudnia, że Komisja Budżetu, Strategii i Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej w Bielsku-Białej na swym posiedzeniu przyjęła jednogłośnie wniosek do prezydenta Bielska-Białej, by przedłożył na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej projekt uchwały w sprawie udzielenia bezzwrotnej pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla gminy Szczyrk w wysokości nie niższej niż 30 tys.zł.

 

-Wybuch gazu w Szczyrku
-Wybuch gazu w Szczyrku
-Wybuch gazu w Szczyrku
-Wybuch gazu w Szczyrku
-Wybuch gazu w Szczyrku
-Wybuch gazu w Szczyrku
-Wybuch gazu w Szczyrku
-Wybuch gazu w Szczyrku
-Wybuch gazu w Szczyrku

 

 

KLM aip

COMMENTS