11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Jednocześnie 38 niedźwiedzi żerowało na polu u stóp Tatr

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

38 niedźwiedzi naliczył w nocy na polu myśliwy w Liptovskiej Kokavie w Wysokich Tatrach na Słowacji. Zwierzęta żerowały na resztkach kukurydzy, jakie zostały po uprawie. Wspomniane pole jest oddalone ledwie 10 kilometrów od granicy z Polską.

– Jestem pewny, że widziałem przynajmniej 38 niedźwiedzi. Siedzieliśmy razem z moim kolegą, dwadzieścia z nich było młodych, urodzonych jeszcze w tym roku – relacjonował myśliwy Jan Heclo. Od kilku lat na Słowacji mówi się o nadmiernym rozmnażaniu się niedźwiedzi w tym kraju. Minister środowiska chce policzyć je wszystkie, aby dowiedzieć się, czy aby ich populacja nie jest tam zbyt wysoka.

 

– To poważna sprawa, od początku roku odnotowaliśmy przeszło 850 sytuacji spotkań człowieka z niedźwiedziem. Apelujemy do instytucji rządowych, aby coś z tym zrobiły, ale zostajemy bez odpowiedzi – stwierdził radny Martin Maruška z Liptovskiej Kokavy. – Te niedźwiedzie to gatunek chroniony międzynarodowym prawem. Na razie najważniejsze jest zbadanie, jak liczna jest to grupa. Musimy uzyskać dokładne dane – wyjaśnił minister środowiska Laszlo Solymo.

 

red. aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520