HomeŚwiat

Jeden z zamachowców z Brukseli pracował w Parlamencie Europejskim

Jeden z zamachowców z Brukseli pracował w Parlamencie Europejskim

Jeden z zamachowców, którzy 22 marca przeprowadzili zamachy w Brukseli, pracował wcześniej jako sprzątacz w Parlamencie Europejskim – podały belgijskie władze.
Parlament Europejski w środę poinformował, że jeden z terrorystów w 2009 i 2010 r. podjął w budynku tej unijnej instytucji wakacyjną pracę. Firma sprzątająca, która zatrudniła mężczyznę, zapewniła jednak, że wcześniej upewniła się, że nie był on wcześniej karany ani zamieszany w żadną nielegalną działalność.
Mimo że nie podano tożsamości zamachowca, belgijskie media mówią, że chodzi o Najima Laachraoui – napastnika, który wysadził się na belgijskim lotnisku Zaventem.
Laachraoui był jednym z głównych podejrzanych o terroryzm po listopadowych zamachach w Paryżu, w których zginęło 130 osób. Kilka miesięcy później na brukselskim lotnisku wraz z nim ładunek wybuchowy zdetonował Brahim El Bakraoui, a trzecia osoba, niezidentyfikowany “mężczyzna w kapeluszu”, którego pokazują nagrania z kamer, uciekł, kiedy jego bomba nie wybuchła.
Mężczyzna jest poszukiwany. 22 marca zamach w Brukseli został też przeprowadzony w metrze. Łącznie tego dnia zginęły 32 osoby, w tym Polka.COMMENTS