Jechał nago i bez prawa jazdy

Jechał nago i bez prawa jazdy

Zatrzymany w Strzelnie kierowca nie dość, że prowadził samochód nago, to jeszcze nie miał prawa jazdy, bo wcześniej sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek nad ranem o godzinie 3.55 na ulicy Rynek w Strzelnie policjanci zatrzymali do kontroli samochód dostawczy renault master. Za kierownicą siedział 25-letni mieszkaniec Opola. Zdziwienie funkcjonariuszy wzbudził fakt, że mężczyzna był całkowicie nagi.

Zawstydzony kierowca nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć sytuacji w jakiej się znalazł oraz dlaczego zdjął w trakcie podróży ubranie. Ponadto nie okazał prawa jazdy. Podczas sprawdzenia w systemach informatycznych wyszło na jaw, że uprawnienia stracił za jazdą pod wpływem alkoholu i aktualnie posiada sądowy zakaz kierowania, który obowiązuje do kwietnia 2017 roku.

Policjanci uniemożliwili mu kontynuowanie dalszej jazdy i odholowali jego auto na parking strzeżony. 25-latek stanie wkrótce przed sądem i będzie musiał odpowiedzieć za kierowanie autem mimo orzeczonego zakazu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

mf (aip)COMMENTS

WORDPRESS: 0