Jason Van Dyke przeniesiony do więzienia w Rock Island

Jason Van Dyke przeniesiony do więzienia w Rock Island

Jason Van Dyke został przeniesiony z więzienia powiatu Cook do zakładu penitencjarnego w Rock Island. Jak poinformowało biuro szeryfa powiatu Cook na transfer zdecydowano się ze względu na bezpieczeństwo policjanta.

 

„Zasadniczo decydujemy się na przeniesienie więźniów z trzech powodów: z obawy przed zamieszkami, w przypadku konieczności zwiększenia ochrony dla osadzonego lub w przypadku osób, których sprawy mają ogromne znaczenie” – czytamy w mailu przekazanym przez rzeczniczkę prasową biura powiatu Cook, Carę Smith. Van Dyke został odseparowany od pozostałych więźniów ze względu na obawę o jego bezpieczeństwo – dodała Smith.

Przypomnijmy: w miniony piątek policjant został uznany winnym morderstwa drugiego stopnia czarnoskórego nastolatka, Laquana McDonalda. Kolejna rozprawa, na której sędzia może zdecydować o karze dla Jasona Van Dyke’a odbędzie się 31 października. Grozi mu do 30 lat więzienia.

 

BK

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0