HomePOLSKA

Jarosław P., jeden z polskich miliarderów, w areszcie

Jarosław P., jeden z polskich miliarderów, w areszcie

Prezes spółki Track Tec z Katowic jest w areszcie. To miliarder Jarosław P., którego zatrzymanie ma być związane ze sprawą korupcyjną byłego senatora PiS Stanisława K. Prokuratura w Katowicach już teraz, w rozmowie z Pulsem Biznesu, zapowiedziała, że zamierza złożyć wniosek o przedłużenie aresztu dla jednego z polskich miliarderów.

O zatrzymaniu Stanisława K., byłego senator PiS, oraz jego syna pisaliśmy na łamach DZ już w styczniu 2020 roku. Zostali oni wówczas doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie mieli usłyszeć nowe zarzuty korupcyjne. Mężczyźni zostali zatrzymani przez agentów CBA, a śledztwo dotyczy przyjmowania łapówek w łącznej wysokości opiewającej na miliony złotych.

 

Były senator PiS i jego syn zatrzymani. Chodzi o aferę korupcyjną

 

– Funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA prowadza postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji. Do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych – informował Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

 

Jak podawało CBA, były senator i jego syn mieli usłyszeć m.in. zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON, który został też wtedy zatrzymany, usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

 

W sprawię Stanisława K. zamieszany jest również miliarder Jarosław P.

 

Okazuje się, że w sprawę zamieszany jest również jeden z polskich miliarderów, prezes spółki Track Tec z Katowic, czyli Jarosław P. O tym, że wśród zatrzymanych jeszcze w 2019 roku jest właśnie on, napisał Puls Biznesu. Do 19 lutego ma zapaść decyzja dotycząca tego, czy miliarder zostanie w areszcie. W rozmowie z PB, prokuratura w Katowicach zapowiedziała złożenie wniosku o przedłużenie aresztu o kolejne trzy miesiące. – Jarosław P., w ubiegłym roku z majątkiem 2,1 mld złotych znalazł się na 16. miejscu listy „Forbesa” 100 najbogatszych Polaków – podaje Forbes i przytacza jego sylwetkę: “Kim jest? Jarosław P. na początku lat 90. założył CTL Logistics.

 

Firma jest obecnie piątym pod względem pracy przewozowej kolejowym przewoźnikiem towarowym w Polsce. Tuż przed kryzysem finansowym Jarosław P. sprzedał swój kolejowy biznes brytyjskiemu funduszowi Bridgepoint za 1,4 mld zł”, czytamy na stronie Forbes.pl. Do branży Jarosław P. miał wrócić w 2010 roku, kupując producenta infrastruktury kolejowej Kolbet za 130 mln zł. – Zmienił nazwę firmy na Track Tec, a rok później ogłosił, że przejmuje prywatyzowanego producenta rozjazdów kolejowych Koltram.

 

Z biegiem czasu Track Tec stał się jednym z najważniejszych podmiotów na rynku podkładów kolejowych w Polsce. Firma wysyłała podkłady nawet do Skandynawii i Arabii Saudyjskiej – podaje Forbes. Jarosław P. nie jest jedynym znanym biznesmenem, który jest wplątany w sprawę Stanisława K. CBA informowało, że zatrzymanych zostało wielu przedsiębiorców, a sprawa jest rozwojowa. Śledztwo trwa.

ATRI AIP

COMMENTS