HomePOLSKAMazowieckie

Jarosław Kaczyński: Tusk nie będzie już mógł występować z biało-czerwoną flagą

Jarosław Kaczyński: Tusk nie będzie już mógł występować z biało-czerwoną flagą

Jarosław Kaczyński uważa, że wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej oznacza jego ostateczne oderwanie od polskiej polityki. – Złamał zasady lojalności – mówił Kaczyński w Sejmie. 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński po informacji o reelekcji Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej przekazał opinii publicznej swoje stanowisko w tej sprawie. Kaczyński uważa, że ten wybór to „ogromne niebezpieczeństwo”. – Stało się bardzo źle – mówił Kaczyński. I dodał: – Mamy też dobre wiadomości – mamy panią premier, która bardzo dzielnie broniła polskich interesów. Przeciwstawiła się wszystkim. Pokazała, że ma własne zdanie.

Kaczyński uważa, że Donald Tusk łamie elementarne zasady lojalności wobec własnego państwa. – Od tej chwili Tusk nie będzie już mógł występować z biało-czerwoną flagą. Zerwał lojalność wobec własnego państwa – mówił prezes PiS podczas briefingu w Sejmie.

Jarosław Kaczyński podkreślał, że postawa Beaty Szydło, która „do końca miała swoje zdanie” dobrze wróży Polsce. – W innej sytuacji bylibyśmy w sytuacji pochyłej wierzby, na która każda koza może wskoczyć. To jest najważniejsza wiadomość tego dnia – mówił Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przekonywał w rozmowie z dziennikarzami, że dopiero teraz, po rządach Platformy Obywatelskiej „Polska staje się państwem suwerennym”.

Jarosław Kaczyński nie ukrywał, że jest zawiedziony, że kandydata PiS, Jacka Saryusza-Wolskiego nie poparł Victor Orban. Kaczyński zaprzeczył przy okazji, jakoby zapraszał do Prawa i Sprawiedliwości Saryusza-Wolskiego.

Eliza Stępień, Barbara Burdzy AIP, Fot. Bartek Syta

COMMENTS