HomePOLSKA

Jarosław Kaczyński: Te wybory zdecydują, jak się będzie rozwijać Polska

Jarosław Kaczyński: Te wybory zdecydują, jak się będzie rozwijać Polska

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zaapelował o udział w drugiej turze wyborów prezydenckich w najbliższą niedzielę 12 lipca. Polityk był gościem audycji “Rozmowy niedokończone” w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. W ocenie Jarosława Kaczyńskiego od decyzji, jakie podejmą Polacy przy urnach wyborczych, zależy, czy kraj będzie się rozwijał.

Jak mówił Jarosław Kaczyński, chodzi o wybór koncepcji polityki gospodarczej naszego kraju. Alternatywą jest – jak mówił gość Telewizji Trwam – koncepcja polaryzacyjno-dyfuzyjna rozwoju, zakładająca bogacenie się metropolii, a następnie rozprzestrzenianie się rozwoju poza nie.

Jak stwierdził w programie “Rozmowy niedokończone” Jarosław Kaczyński, Polacy wybiorą między pomocą rodzinom i osobom w trudnej sytuacji a powrotem do braku wsparcia ze strony państwa. Kaczyński jest również zdania, że Rafał Trzaskowski – pomimo składanych obietnic – dążyłby do likwidacji dotychczasowej polityki społecznej państwa. Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślał również, że zwycięstwo w wyborach kandydata Koalicji Obywatelskiej oznaczałoby zmianę narracji wokół koncepcji spójności i trwania narodu.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaapelował do zwolenników prezydenta Andrzeja Dudy o udział w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jarosław Kaczyński podkreślał, że bardzo dużo zależy od dojrzałego pokolenia wyborców i przekonywał że udział w tych wyborach jest całkowicie bezpieczny.

 

IAR

COMMENTS