HomePOLSKA

Jarosław Kaczyński straszy wyborców

Jarosław Kaczyński straszy wyborców

Jarosław Kaczyński straszy wielką koalicją antypisowską. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wystąpił na spotkaniu z wyborcami w Kaliszu.
Według Kaczyńskiego, po wyborach rysują się dwa scenariusze. Pierwszy to samodzielne rządy jego partii. Taki układ zakłada zgodną współpracę rządu z parlamentem – zapowiada prezes PiS. Druga możliwość to wygrana PiS, ale w takim rozmiarze, który nie da większości parlamentarnej. Wtedy może powstać rząd wszystkich przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, bez programu i wojójący z prezydentem – przestrzega Kaczyński.
Jarosław Kaczyński obiecuje dogonienie Hiszpanii, a nawet Niemiec. Prezes PiS-u przekonywał wyborców, że Polska ma szanse dogodnić zachodnie kraje pod względem rozwoju gospodarczego.
Wybory odbędą się 25 października. Wcześniej czakają nas jeszcze dwie debaty. Pierwsza pomiędzy Beatą Szydło i Ewą Kopacz odbędzie się 19 października, druga z udziałem wszystkich ośmiu ogólnopolskich komitetów dzień później. Transmisję z obydwu wydarzeń przeprowadzą TVP, Polsat i TVN.

TVP Info/IAR/jp/nyg

COMMENTS