Jarosław Kaczyński oddał swoją trzynastą emeryturę na cele charytatywne

Jarosław Kaczyński oddał swoją trzynastą emeryturę na cele charytatywne

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, który we wtorek skończył 70 lat, oddał swoją trzynastą emeryturę na cele charytatywne. Kaczyński już w marcu zapowiadał, że przekaże pieniądze na szczytny cel, ale teraz okazało się, do kogo ostatecznie powędrowała trzynasta emerytura prezesa PiS.

Trzynasta emerytura to świadczenie, które stanowiło jeden z punktów tzw. “piątki Kaczyńskiego”, czyli pięciu obietnic złożonych przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Z racji na wiek Jarosława Kaczyńskiego, również jemu przysługuje dodatkowa emerytura. Już w marcu prezes PiS zapowiadał, że 888 zł, które każdy emeryt otrzyma od państwa, przeznaczy na cele charytatywne. Ostatecznie Jarosław Kaczyński podjął decyzję, że wspomoże zielonogórskie Stowarzyszenie Dalej Razem, które pomaga osobom z autyzmem – podało Radio Zielona Góra.

 

Wpływ na decyzję byłego premiera miał list rodzica jednego z podopiecznych stowarzyszenia, który napisał do Kaczyńskiego. – Nie sądziłem, że będzie pozytywna reakcja i jestem bardzo zaskoczony takim obrotem sprawy – powiedział pan Jerzy w Radiu Zielona Góra. Pieniądze od Jarosława Kaczyńskiego mają zostać przeznaczone na budowę Lubuskiego Ośrodka Wsparcia Osób z Autyzmem w Sulechowie. Budynek będzie hostelem, w którym niesamodzielne osoby dorosłe z autyzmem będą mogły zamieszkać, gdy ich opiekunowie znajdą się np. w szpitalu albo w sanatorium.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0