12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Jarosław Kaczyński oddał hołd Jolancie Szczypińskiej podczas obrad Sejmu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

– Była piękną postacią naszego ruchu politycznego, naszej całej politycznej wspólnoty, jakkolwiek jest ona dzisiaj podzielona – mówił w środę w Sejmie Jarosław Kaczyński, oddając hołd zmarłej w sobotę Jolancie Szczypińskiej, słupskiej parlamentarzystce Prawa i Sprawiedliwości.

Wypowiadając się z sejmowej mównicy lider PiS podkreślał także, że śp. Jolanta Szczypińska była osobą głęboko zaangażowaną w sprawy Polski. – Mimo że przez ostatnie 19 lat ciężko chorowała, jej zaangażowanie trwało do ostatnich tygodni jej życia. Gdy odzyskiwała chociaż na chwilę możliwość jakiejś aktywności, nawet przez telefon zajmowała się tym, co dzieje się w jej okręgu, w życiu publicznym. Sądzę, że zasłużyła na bardzo dobrą pamięć – podkreślał prezes Kaczyński.

 

Mówił również o zaangażowaniu Szczypińskiej w „Solidarność” i o jej działalności podziemnej. – Była bita i prześladowana – dodał, a zebrani na sali obrad posłowie podczas słów Kaczyńskiego stali. Na koniec prezes PiS pomodlił się słowami „Wieczne odpoczywanie racz dać jej Panie”.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520