HomePOLSKA

Jarosław Kaczyński: “Najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana konstytucji”

Jarosław Kaczyński: “Najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana konstytucji”

Wkrótce rozpocznie prace podkomisja sejmowa, która będzie pracować nad kompromisową wersją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Prezes PiS Jarosław Kaczyński po spotkaniu w marszałka Sejmu w sprawie TK powiedział, że ustawa, nad którą mają toczyć się prace ma mieć charakter przejściowy i uwzględniać projekty zgłoszone przez PiS i PSL.
Jarosław Kaczyński twierdzi, że projekt PiS uwzględnia zalecenia Komisji Weneckiej.
Prezes PiS mówił też, że najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana konstytucji, wybór sędziów ponownie i doprecyzowanie funkcji Trybunału Konstytucyjnego. Jarosław Kaczyński dał do zrozumienia, że PiS nie weżmie udziału w jutrzejszym spotkaniu w sprawie Trybunału Konstytucyjego organizowanym przez opozycje. Odpowiadając na pytania dziennikarzy powiedział, że nie będzie publikacji wyroku TK, czego domaga się opozycja jako warunku wstępnego rozmów.
“Nie rozpoczniemy rozmów od kapitulacji”- stwierdził.
W spotkaniu u marszałka Sejmu uczestniczyli: prezes PiS Jarosław Kaczyński, prezes PSL Władysław Kosianiak- Kamysz oraz Konrad Berkowicz z zarządu partii KORWiN. W rozmowach nie uczestniczyli przedstawiciele pozostałych ugrupowań.

TS/(IAR)/dyd/nyg

COMMENTS