Jarosław Kaczyński musi chodzić o kulach. Stan zdrowia prezesa PiS pogarsza się

Jarosław Kaczyński musi chodzić o kulach. Stan zdrowia prezesa PiS pogarsza się

Jarosław Kaczyński od dwóch dni chodzi o kulach, ponieważ silny ból kolana utrudnia prezesowi PiS poruszanie się. W poniedziałek kule osobiście przywiózł mu dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego.

Zwyrodnienie stawu kolanowego, na które od dawna cierpi Jarosław Kaczyński sprawia mu tak silny ból, że ma problemy z poruszaniem się. Jak donosi “Fakt”, w poniedziałek kule ortopedyczne do domu prezesa przywiózł gen. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego. Towarzyszyła mu pielęgniarka. To nie pierwsza sytuacja, gdy Jarosław Kaczyński potrzebuje interwencji lekarskiej w związku ze zwyrodnieniem stawu kolanowego. Jesienią poddał się kilku zabiegom, był wtedy pod opieką gen. Gieleraka.
Prezes nie poddał się jednak do tej pory operacji. Prawdopodobnie to właśnie dolegliwości zdrowotne sprawiły, że w ostatnim czasie Jarosławowi Kaczyńskiemu zdarzało się opuszczać posiedzenia Sejmu. Według statystyk, na zwyrodnienie stawów kolanowych cierpi nawet 20 proc. Europejczyków. Większość dolegliwości spowodowana jest przebytymi wcześniej urazami, tylko u ok. 40 proc. chorych zwyrodnienie związane jest ze starzeniem się organizmu.

Red. ow aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0