2.4 C

Japonia w finale Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet po wygranej 2-1 z Anglią.

Przez 90 min obie drużyny stworzyły bardzo mało sytuacji podbramkowych. Walka toczylą się głównie w środku boiska. Obie bramki w pierwszej połowie padły z rzutów karnych. Kiedy wszyscy czekali na dogrywkę i serię rzutów karnych w drugim półfinałowym meczu angielka Laura Bassett próbując wybić piłke z własnego pola karnego skierowała ją do własnej bramki w 2 minucie doliczonego czasu. Ta szczęśliwa dla Japoni bramka sprawiła, że po raz drugi z rzędu zagra o złoto z reprezentacją USA. 4 lata temu Japonki pokonały w finale USA po serii rzutów karnych. Czy tym razem dziewczyny z USA zrewanżują się Japonkom i sięgną po puchar po 16 latach przerwy przekonamy się w niedzielę 5 lipca w Vancouver.