Japonia: Roboty będą uczyły angielskiego

Japonia: Roboty będą uczyły angielskiego

Od przyszłego roku roboty wyposażone w sztuczną inteligencję będą pomagać japońskim uczniom i nauczycielom w doskonaleniu języka angielskiego. Ministerstwo Edukacji planuje wydać równowartość 230 tysięcy dolarów na pilotażowy program wyposażenia 500 sal lekcyjnych.

Roboty mają pomóc doskonalić język angielski zarówno w mowie, jak i w piśmie. Mogą między innymi podawać poprawną wymowę. Wprowadzenie robotów do szkół ma być jednym z wielu kroków, podjętych przez japońskie władze w celu podniesienia poziomu nauczania. Ministerstwo edukacji chce także korzystać z aplikacji na tablety i prowadzonych przez Internet lekcji z rodzimymi użytkownikami języka angielskiego.

Japońskie szkoły mają trudności ze znalezieniem nauczycieli angielskiego. Brakuje im też środków na zatrudnienie wielu wykwalifikowanych w tej dziedzinie osób. W Japonii lekcje angielskiego są obowiązkowe dla uczniów w wieku 12-15 lat. W 2020 roku wiek początkowy ma zostać obniżony – języka będą się uczyli także uczniowie szkół podstawowych. W Polsce w roku szkolnym 2017/2018 obowiązkiem nauki języka obcego objęte zostały już wszystkie przedszkolaki. Pierwsze kontakty z językiem obejmują piosenki, rymowanki i zabawę.

IAR/AFP/vey/SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0