15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Japonia: Papież krytykuje posiadanie broni jądrowej. Władze odpowiadają, że powinien on „właściwie przekazywać społeczności międzynarodowej realia…”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Japonia „ polega na potencjale „odstraszania nuklearnego” Stanów Zjednoczonych – powiedział rzecznik japońskiego rządu, poproszony przez japońskie media o komentarz do słów papieża Franciszka. Papież podczas wizyty w Hiroszimie uznał posiadanie broni jądrowej za niemoralne i apelował o jej zakazanie.

Japonia nie ma broni nuklearnej, a jak pisze agencja prasowa Kyodo „znajduje się pod parasolem ochronnym swego głównego sojusznika – Stanów Zjednoczonych”. Rzecznik japońskiego rządu Yoshihide Suga oświadczył, że dla japońskiego systemu obrony narodowej „realistycznym i właściwym” jest utrzymywanie i wzmacnianie potencjału „odstraszania” w ramach współpracy w zakresie bezpieczeństwa z USA oraz rozbudowa własnego potencjału obronnego. Yoshihide Suga dodał, że ważne jest, aby będący orędownikiem pokoju papież „właściwie przekazywał społeczności międzynarodowej realia ataków nuklearnych”.

Japonia nie podpisała przyjętego w 2017 roku traktatu o zakazie broni jądrowej. Konferencja biskupów Japonii opowiada się natomiast za całkowitym zamknięciem elektrowni jądrowych znajdujących się na japońskich wyspach. W jednym z przemówień podczas pobytu w Japonii wspomniał o tym fakcie papież Franciszek. Nie skomentował jednak tego apelu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Tokio /zr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520