Japonia bez trenera! Vahid Halihodzić zrezygnował z prowadzenia kadry naszych grupowych rywali

Japonia bez trenera! Vahid Halihodzić zrezygnował z prowadzenia kadry naszych grupowych rywali

Olbrzymi konflikt, jaki panował wokół reprezentacji Japonii, ma swoje fatalne skutki. Z prowadzenia reprezentacji Japonii zrezygnował selekcjoner Vahid Halihodzić, tak poinformowały tamtejsze media. Japończycy zagrają z Polską w trzecim spotkaniu fazy grupowej mistrzostw świata w Rosji

Japończycy zagrali fatalnie w ostatnim spotkaniu towarzyskim przeciwko Ukrainie. Na stadionie Standardu w Liege piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni przegrali tylko 1:2, ale mogli zdecydowanie wyżej. W kadrze brakowało trzech najbardziej znanych japońskich piłkarzy: Shinjiego Kagawy, Keisuke Hondy i Shinjiego Okazakiego.

Cała trójka była skłócona z bośniackim selekcjonerem kadry. Atmosfera wokół japońskiej kadry od dawna jest bardzo zła. Vahid Halihodzić objął kadrę w połowie marca 2015 roku. Zespół zdążył poprowadzić w 38 spotkaniach, z czego 21 wygrał, 9 zremisował i 8 przegrał.

Japończycy będą grupowymi rywalami reprezentacji Polski w mistrzostwach świata w Rosji. Mecz w ramach trzeciej kolejki grupy H pomiędzy Japonią i Polską odbędzie się 28 czerwca o godz. 16.00 w Wołgogradzie.

 

Michał Kelso AIP

COMMENTS

WORDPRESS: 0