Janina Ochojska nie została wpuszczona do protestujących w Sejmie. Przyszła mediować czy wręcz przeciwnie?

Janina Ochojska nie została wpuszczona do protestujących w Sejmie. Przyszła mediować czy wręcz przeciwnie?

Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska nie została wpuszczona do Sejmu. Chciała się spotkać z protestującymi rodzicami i osobami niepełnosprawnymi. Do sprawy odniósł się marszałek Senatu Stanisław Karczewski. “Bardzo liczyłem, że pani Ochojska przychodzi po to, żeby być mediatorem” – powiedział dziennikarzom.

Dodał, że słuchając wypowiedzi szefowej PAH-u odniósł wrażenie, iż przyszła “utrzymywać w przekonaniu o słuszności protestu”. Stanisław Karczewski zapowiedział, że jeśli Janina Ochojska zechce mediować, albo przyjdzie z propozycjami, to on sam chętnie ją do Sejmu wprowadzi. Marszałek Karczewski wyraził też nadzieję na zakończenie sejmowego protestu osób niepełnosprawnych i ich rodziców.
Funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej poinformowali Janinę Ochojską, że “nie mają informacji, iż może wejść”.
Szefowa PAH-u tłumaczyła dziennikarzom, że chciała porozmawiać z protestującymi w Sejmie osobami. Mówiła, że chciała dodać im otuchy. “Uważam, że mam prawo wejść do tych ludzi i powiedzieć im: słuchajcie, niepełnosprawność to jest tylko coś, co się przydarza, z tym można żyć. Ale żeby można było z tym żyć, trzeba walczyć o swoje prawa” – powiedziała.
Szefową PAH-u do parlamentu zaprosili senatorowie Platformy Obywatelskiej. Janina Ochojska rozmawiała przed Sejmem z protestującymi niepełnosprawnymi – Jakubem Hartwichem i Adrianem Glinką.

IAR/Naukowicz/kano

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0