"> Jan Olszewski zostanie pochowany na warszawskich Powązkach w sobotę po południu – wiadomosci.com

Jan Olszewski zostanie pochowany na warszawskich Powązkach w sobotę po południu

Jan Olszewski zostanie pochowany na warszawskich Powązkach w sobotę po południu

Jan Olszewski zostanie pochowany na warszawskich Powązkach w sobotę po południu. Kancelaria Premiera podała szczegóły pogrzebu i ceremonii żałobnych.

Były premier zmarł 7 lutego w wieku 88 lat. Dziś o północy rozpocznie się żałoba narodowa, która potrwa do soboty do 19:00. W piątek o 9:00 rano trumna z ciałem Jana Olszewskiego zostanie przewieziona do kancelarii premiera. Zostanie wystawiona w holu głównym KPRM. O 20:00 w kondukcie zostanie przeniesiona do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście. O 22:00 właśnie tam rozpocznie się czuwanie przy trumnie. Wcześniej, o 18:00 w kościele św. Aleksandra zostanie odprawiona msza w intencji byłego premiera.
W sobotę w dniu pogrzebu o 10:40 trumna zostanie przeniesiona do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o 11:00 zostanie odprawiona msza żałobna. Po mszy kondukt przejdzie pod Pomnik Powstania Warszawskiego. O 13:30 właśnie tam byłego premiera pożegnają weterani i działacze opozycji antykomunistycznej. O 13:40 trumna w asyście policji i szwadronu kawalerii zostanie przewieziona na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Tam były premier będzie pochowany. Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się o 14:45.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/komunikat KPRM/to/asCOMMENTS

WORDPRESS: 0