Jakub Błaszczykowski zostaje w Wiśle Kraków na kolejny sezon

Jakub Błaszczykowski zostaje w Wiśle Kraków na kolejny sezon

Po wygranej w meczu Wisły Kraków z Koroną Kielce 1:0, to jest jeszcze lepsza wiadomość. Jak informuje portal TVP Sport Jakub Błaszczykowski zostaje w Wiśle Kraków na kolejny sezon! Kuba miał poinformować o tym fakcie już przed piątkowym spotkaniem z kielczanami partnerów klubu.

Jakub Błaszczykowski wrócił do Wisły zimą. Bez dwóch zdań, to w znacznym stopniu jemu zawdzięcza „Biała Gwiazda”, że w ogóle przystąpiła wiosną do rozgrywek ekstraklasy. Kuba nie tylko pożyczył Wiśle swoje pieniądze, nie tylko zgodził się grać wiosną za 500 złotych miesięcznie, które to pieniądze i tak przeznaczał na bilety dla małych kibiców z domów dziecka. Przede wszystkim zmienił on jednak zupełnie postrzeganie Wisły, ocieplił klimat wokół niej i sprawił, że kibice tłumnie ruszyli na trybuny. Wiosną dorzucił Błaszczykowski też swoje na boisku.

 

Błyszczał w lidze, strzelał bramki, asystował. Na listę strzelców wpisał się m.in. w najbardziej prestiżowych spotkaniach dla kibiców Wisły z Cracovią i Legią. Później zagrał jeszcze z pękniętą kością śródstopia w meczu z Zagłębiem Lubin i na tym jego występy w tym sezonie się skończyły. Kibice zadawali sobie natomiast pytanie, czy Błaszczykowski zostanie w Wiśle na kolejny sezon. Jeśli ktoś wsłuchał się w to, co działo się ostatnio w klubie z ul. Reymonta, można było być w tym względzie optymistą. Swoje dorzucił zresztą jeszcze przed meczem z Koroną trener Maciej Stolarczyk. Zapytany na konferencji prasowej, jak wygląda sytuacja piłkarzy, którym kończą się kontrakty, odparł, że wszyscy zadeklarowali chęć pozostania w Wiśle. Wszyscy, czyli Błaszczykowski też… To można było sobie dopowiedzieć, a w piątek zostało tylko potwierdzone. Teraz pozostaje czekać na oficjalną informację o przedłużeniu kontraktu przez Jakuba Błaszczykowskiego przynajmniej na kolejny sezon.

 

P. Malisz (aip)COMMENTS

WORDPRESS: 0