Jaki: “Skończę z dyktatem deweloperów, który zabudowuje naturalne korytarze powietrze”

Jaki: “Skończę z dyktatem deweloperów, który zabudowuje naturalne korytarze powietrze”

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki obiecał, że jeśli zostanie prezydentem stolicy Warszawa będzie rozwijać się równomiernie.

“Skończę z dyktatem deweloperów, który zabudowuje naturalne korytarze powietrze” – powiedział Patryk Jaki. “Zabudowie mieszkaniowej zawsze musi towarzyszyć infrastruktura społeczna i socjalna, taka jak żłobki, przedszkola, parki, zielone tereny. Jeżeli doprowadzimy do tego, że Warszawa będzie zbudowana tylko i wyłącznie ze szklano-betonowych pustyni kosztem miejsc zielonych, to będzie koniec dla Warszawy” – dodał Patryk Jaki. Podkreślił, że stolica oprócz naturalnych korytarzy powietrznych powinna mieć plan antysmogowy. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy przypomniał, że jutro rusza nabór wniosków do rządowego programu “Czyste powietrze”. Patryk Jaki zaznaczył, że stolica powinna skorzystać ze środków, które rząd przeznaczył na walkę ze smogiem. “Jeżeli kogoś nie stać na wymianę pieca na piec nowoczesny, który nie generuje smogu, ten program jest właśnie po to” – powiedział Patryk Jaki.

Naturalne korytarze powietrze i nowe parki w stolicy to jedne z obietnic wyborczych kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Patryk Jaki zapowiada także rozwinięcie komunikacji miejskiej, w tym budowę trzeciej i czwartej linii metra.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Magdalena Kowalewska/af/kj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0