HomeUncategorized

Jak zapobiec i zmniejszyć ilość wypadków na budowach i upadki z wysokości?

Departament Pracy stanu Illinois dołącza do OSHA (Occupational Safety and Health Administration  – Administracja Bezpieczeństwa i Higieny Pracy) w promowaniu kampanii mającej na celu zapobieganie upadkom na placach budowy. Upadki stanowią największe śmiertelne zagrożenie dla pracowników budowlanych.

SPRINGFIELD – Upadki z wysokości są główną przyczyną śmierci pracowników budowlanych, stanowiąc około jednej trzeciej wszystkich ofiar śmiertelnych na budowie w ostatnich latach. Akcja prewencyjno-edukacyjna: National Safety Stand Down to Prevent Falls in Construction ma na celu zwrócić uwagę na zapobieganie upadkom z wysokości. Akcja ma miejsce w tym tygodniu od 14-18 września. To już siódmy rok, w którym (OSHA) skupiła się na zapobieganiu upadkom w ramach swojej krajowej inicjatywy.

„Departament Pracy stanu Illinois (IDOL) łączy się z OSHA, podkreślając znaczenie zapobiegania upadkom dla wszystkich pracowników, a zwłaszcza dla osób zatrudnionych w budownictwie” – powiedział dyrektor IDOL Michael Kleinik. „Można zapobiec upadkom z wysokości, dzięki środkom bezpieczeństwa i szkoleniom. Upadki z wysokości pozostają trwałą przyczyną zbyt wielu urazów i zgonów w miejscu pracy”.

Ofiary śmiertelne spowodowane upadkami z wysokości stanowiły 320 z 1008 ofiar śmiertelnych odnotowanych w 2018 r na budowach. Najnowsze statystyki dostępne w US Bureau of Labor Statistics.

Ogólnoamerykańska kampania „Stand Down /Zatrzymaj się” zachęca pracodawców do oferowania przerw szkoleniowych w tygodniu od 14 do 18 września, aby pracownicy mogli skupić się na kwestiach bezpieczeństwa związanych z upadkami.

Wiele zasobów pomocnych dla pracodawców jest dostępnych na stronie internetowej OSHA dotyczącej zapobiegania upadkom z upadku pod adresem www.osha.gov/StopFallsStandDown

Strona oferuje różne filmy, publikacje oraz przewodnik szkoleniowy dotyczący zapobiegania upadkom OSHA. Przewodnik zawiera wskazówki krok po kroku i plany lekcji dla pracodawców, którzy przeprowadzą 15-minutowe dyskusje na temat sposobów, narzędzi do zapobiegania upadkom. Zajęcia dotyczą bezpieczeństwa drabin, rusztowań i prac dekarskich.

Akcja rozpoczęła się w poniedziałek 14 września, o 12.00 w południe we współpracy Narodowego Instytutu Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy, National Institute for Occupational Safety and Health (NIOSH) oraz Center for Construction Resource and Training.

Prelegenci dzielili się informacjami dotyczącymi niektórych z najnowszych trendów, sposobów dotyczących zapobiegania i zmniejszenia upadków.

JB Pritzker, gubernator Illinois jak i Michael D. Kleinik, dyrektor NEWS zachęcają do wykorzystania materiałów prezentowanych w w tym tygodniu i w przyszłości dla poprawy bezpieczeństwa pracowników na budowach. 

Możesz zarejestrować się na webinarium pod adresem https://cdc.zoomgov.com/webinar/register/WN_F6cFqLFdS0SeAZNUe1ooYA OSHA zaprasza pracodawców do dzielenia się opiniami, a także informacjami i zdjęciami z imprez Stand Down.

Komentarze i uwagi można przesyłać na adres oshastanddown@dol.gov

Pod koniec tygodnia pracodawcy będą mogli wejść na stronę internetową www.osha.gov/StopFallsStandDown  w celu uzyskania certyfikatu uczestnictwa.

Opr. AM

COMMENTS