Jak mogłaby wyglądać Polska, gdyby Związek Radziecki nadal istniał? Pierwszy polski serial Netflixa gotowy! Kiedy premiera “1983”?

Jak mogłaby wyglądać Polska, gdyby Związek Radziecki nadal istniał? Pierwszy polski serial Netflixa gotowy! Kiedy premiera “1983”?

Doczekaliśmy się pierwszego polskiego serialu na platformie Netflix. “1983” będziemy mogli zobaczyć, jak mogłaby wyglądać Polska, gdyby Związek Radziecki nadal istniał. Premiera już 30 października. Netflix udostępni od razu wszystkie 8 odcinków. 

 

Już 30 października ukaże się pierwszy polski serial oryginalny Netflixa. “1983” opowiadał będzie o tym, jak potoczyłyby się losy naszego kraju, gdyby Związek Radziecki jednak nie upadł. W rolach głównych zobaczymy Macieja Musiała i Roberta Więckiewicza. Jednym z reżyserów serialu jest Agnieszka Holland.

 

O czym jest “1983”?

 

Pierwszy polski serial Netflixa opowiada o alternatywnej rzeczywistości, w której “żelazna kurtyna” jednak nie upadła. Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. W 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

 

Kto gra w serialu?

 

W rolach głównych w serialu wystąpią Robert Więckiewicz – jako oficer śledczy, oraz Maciej Musiał – student prawa. Zobaczymy także takich aktorów jak Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Wojciech Kalarus, Mateusz Kościukiewicz i Ewa Błaszczyk. Produkcja wyreżyserowana została przez Katarzynę Adamik, Olgę Chajdas, Agnieszkę Holland i Agnieszkę Smoczyńską. Zdjęcia do serialu “1983” kręcono w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie oraz na Śląsku.

 

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza jest Joshua Long, a producentem wykonawczym Frank Marshall (Jurassic World) i Robert Zotnowski (House of Cards).

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0