HomeCalifornia

Jak Kalifornia radzić sobie będzie z ludźmi, którzy będą chcieli głosować bez maski?

Jak Kalifornia radzić sobie będzie z ludźmi, którzy będą chcieli głosować bez maski?

Jak Kalifornia radzić sobie będzie z wyborcami, którzy przyjdą na wybory bez zakrycia twarzy?

Ludzie, na terenie hrabstwa Los Angeles, którzy przyjdą na wybory bez maski zostaną odeskortowani na dwór, gdzie pracownik wręczy im kartę do głosowania.

Ci na terenie hrabstwa Orange będą głosować w budce oddalonej od innych wyborców.

Na terenie San Bernardino oraz Riverside, wyborcom wręczane będą plastikowe osłony twarzy, jeśli będą w okolicy kogoś bez maski.

Na terenie całej Kalifornii, głosować będzie można bez maseczki i wyborcy nie zostaną odesłani “z kwitkiem”, twierdzą władze stanowe.

Już na tym etapie, ponad milion mieszkańców Kalifornii zagłosowało zdalnie, przy pomocy głosów oddanych pocztowo.

Pomimo tego, że budki do oddawania głosów będą regularnie dezynfekowane, wielu mieszkańców woli nie ryzykować zdrowia pojawiając się na tegorocznych wyborach osobiście.

Wielu jednak chce pojawić się osobiście na głosowaniu 3 listopada, aby stać się świadkiem tego historycznego momentu. Poinformowano więc pracowników, aby pomagali każdemu, niezależnie od tego czy ma na sobie maseczkę czy nie.

Chociaż zgodnie z tym co mówi Rick Harsen – profesor prawa na UC Irvine – osoby bez maski mogłyby być traktowane tak samo jak ktoś kto ma przy sobie broń, albo wyraźnie prowadził akcje promujące któregoś z kandydatów – stan Kalifornii zadecydował aby nie eskalować problemu jakim jest wymóg noszenia maseczek.

 

 

PS

 

 

COMMENTS