-0.7 C
Chicago
czwartek, 25 lutego, 2021

Jacek Sobala prezesem Polskiego Radia

Popularne

Prezesem zarządu Polskiego Radia został Jacek Sobala. Taką decyzję podjęła Rada Mediów Narodowych. Rada odwołała jednocześnie prezes Barbarę Stanisławczyk.

Jacek Sobala to były szef radiowej Jedynki, Trójki i Radia BIS, a ostatnio – dyrektor TVP Warszawa.
Wybór nowego prezesa publicznego radia stał się konieczny, kiedy Barbara Stanisławczyk złożyła dymisję po wygranym konkursie.
Członkowie Rady dokonali dziś wyboru spośród dwóch zgłoszonych kandydatów. Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański zgłosił Jacka Sobalę, a Juliusz Braun – byłego prezesa Radia Gdańsk Lecha Parella.
Podczas finałowego etapu konkursu na prezesa PR, który odbył się pod koniec stycznia w Sejmie, Jacek Sobala podkreślał, że konieczne jest postawienie na jakość programu, racjonalizację wydatków i struktury, poprawę współpracy z rozgłośniami regionalnymi i lepsze wykorzystanie radiowych archiwów. Jak mówił Jacek Sobala, Polskie Radio powinno koncentrować się na produkowaniu wartościowych audycji, bo dzięki temu łatwiej będzie mogło rywalizować z rozgłośniami komercyjnymi. “Żeby ludzie chcieli płacić abonament, to muszą otrzymać taką ofertę programową tej jakości, żeby mogli powiedzieć – na to to ja zapłacę” – podkreślał Jacek Sobala. Obecny dyrektor TVP Warszawa zaproponował też wzmocnienie współpracy z rozgłośniami regionalnymi Polskiego Radia.
Jacek Sobala zwracał też uwagę, że w dzisiejszych czasach Polskie Radio powinno być instytucją multimedialną, która nie tylko jest reaktywna i emituje to, co się wydarzy, ale również inicjuje. “Jest organizatorem, jest mecenasem rozmaitych wydarzeń ważnych dla Polski i Polaków” – mówił Jacek Sobala.
Drugim członkiem zarządu Polskiego Radia jest Mariusz Staniszewski, którego Rada wybrała w lutym.

Dorota Piotrowska, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane