17.8 C
Chicago
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Jacek Międlar odesłany do Polski – „Żydów doprowadzam do białej gorączki”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Były duchowny Jacek Międlar – zatrzymany przez straż graniczną i policję na lotnisku Stansted w Londynie – został odesłany do Polski. Mężczyzna zapowiedział nagranie filmu w tej sprawie przy okazji obrażając środowisko żydowskie.

– Niebawem nagram przemówienie, które miałem wygłosić w Telford, co Żydów doprowadziło do białej gorączki. Od miesięcy jestem przez nich inwigilowany. Podczas kilkugodzinnego przesłuchania moje powoływanie się na Jezusa Chrystusa komentowane było z pogardą i odbierane było jako mowa rasistowska – napisał Jacek Międlar na Facebooku, w drodze powrotnej do Polski. Były duchowny został zatrzymany na lotnisku Stansted w Londynie, gdzie usłyszał zarzut podżegania do nienawiści.
Przypomnijmy, że informację o zatrzymaniu duchownego przekazał Polskiej Agencji Prasowej dziennikarz Piotr Szlachtowicz z portalu Polonii brytyjskiej „Nowy Polski Show”. Według jego słów, były ksiądz Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, przyleciał do Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział w manifestacji przeciwko bezczynności funkcjonariuszy wobec przestępstw popełnianych przez muzułmańskich uchodźców. Otrzymał zaproszenie od jej organizatora – skrajnie prawicowej organizacji „Britain First”.
Szlachtowicz jest zdania, że brytyjskie służby obawiały się przemówienia, które ksiądz miał wygłosić podczas demonstracji. Były kapłan nigdy nie ukrywał, że jest nacjonalistą, antysemitą, homofobem i islamofobem. Za głoszenie nacjonalistycznych poglądów był karany przez swoich przełożonych. Ostatecznie we wrześniu ubiegłego roku sam wystąpił z zakonu.

Sylwia Arlak AIP/PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520