Jacek Kurski podsumował 3 lata swojej prezesury w TVP

Jacek Kurski podsumował 3 lata swojej prezesury w TVP

Odbudowa siły i prestiżu telewizji publicznej – to zdaniem Jacka Kurskiego główny sukces obecnego zarządu Telewizji Polskiej. Podsumowując 3 lata swojej prezesury w TVP Jacek Kurski wśród osiągnięć wymieniał zabezpieczenie płynności finansowej Telewizji Polskiej, zwiększenie produkcji wewnętrznej, rozszerzenie dystrybucji i odbudowanie oglądalności. 
Prezes Telewizji Polskiej poinformował, że w 2018 roku po raz pierwszy od kilkunastu lat TVP 1 i TVP 2 i cała grupa TVP zwiększyły oglądalność zarówno w modelu oglądalności rzeczywistej, jak i nawet według “monopolisty telemetrycznego” Nielsena. „Udało się połączyć misję z oglądalnością to znaczy wielkie, tożsamościowe produkcje spotkały się z wielomilionową widownią takie jak ‘Korona królów’, ‘Niepodległość’, ‘Ziuk. Młody Piłsudski’, ‘Smoleńsk’, ‘Wołyń’; mówię o rzeczach tu produkowanych, koprodukowanych czy tylko udostępnianych”- mówił Jacek Kurski.
Zdaniem prezesa TVP, bardzo ważna była reforma systemu producenckiego i powołanie agencji kreacji: filmów i seriali, rozrywki, publicystyki, dokumentu i audycji społecznych; Teatru Telewizji Polskiej, oprawy i reklamy. „Bardzo ważną rzeczą jest powrót Telewizji Polskiej do pozycji podmiotu, który dyktuje warunki i nie jest bankomatem i słupem ogłoszeniowym dla producentów zewnętrznych, tylko sama telewizja staje się właścicielem formatu, praw autorskich i rozwija produkcje, do których ma pełne prawa” – podkreślał Jacek Kurski.
Prezes telewizji publicznej mówił też o większych inwestycjach w technologię i oddziały regionalne TVP, pozyskaniu licznych praw sportowych i poszerzeniu dystrybucji TVP Sport o telewizję naziemną.
Jacek Kurski poinformował również, że liczy na pozyskanie kolejnej rekompensaty od rządu za utracone wpływy abonamentowe w związku ze zwolnieniem z jego płacenia pewnych grup obywateli.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Dorota Piotrowska/ap/kanoCOMMENTS

WORDPRESS: 0