HomeUSAChicago

J.B. Pritzker wprowadził zmiany do trzeciego etapu otwierania Illinois

J.B. Pritzker wprowadził zmiany do trzeciego etapu otwierania Illinois

Gubernator J.B. Pritzker przedstawił zmodyfikowany,   trzeci etap otwierania Illinois. Rozpocznie się on w przyszły piątek, 29 maja.

 

Restauracje i bary w dalszym ciągu będą przyjmować zamówienia na wynos i mogą obsługiwać klientów na miejscu. Jednak dotyczy to wyłącznie punktów gastronomicznych, oferujących stoliki na zewnątrz. Musza one być oddalone od siebie o 6 stóp. Pracownicy zobowiązani będą do noszenia maseczek ochronnych i nadal ma być zachowany dystans społeczny.

Ponadto dozwolone będą zgromadzenia do 10 osób, muszą one jednak dostosowywać się do zaleceń bezpieczeństwa, wydanych przez stanowy departament zdrowia i krajowe centrum ds. chorób i ich prewencji. Zgodnie z wytycznymi, działalność mogą wznowić także wszystkie ośrodki zdrowia i kliniki. Uruchomione zostaną programy opiekuńcze dla dzieci w tym letnie obozy. Otwarte zostaną pola namiotowe z zachowaniem dystansu społecznego. Czynne będą strzelnice także do paintballu oraz tory wyścigowe.

Działalność mogą wznowić zakłady produkcyjne, które nie znalazły się na liście instytucji niezbędnych do funkcjonowania w czasie pandemii koronawirusa. Otwarte zostaną salony kosmetyczne i fryzjerskie, kluby fitness mogą wznowić zajęcia z udziałem nie więcej jak 10 osób ale na zewnątrz a trenerzy mogą oferować lekcje personalne w których uczestniczyć będzie wyłącznie jedna osoba.

Gubernator zaznaczył, że w miejscach gdzie niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego konieczne będzie w dalszym ciągu noszenie maseczek ochronnych twarzy.

 

BKCOMMENTS