HomeUSAChicago

J.B. Pritzker uzależnia otwarcie stanu od spadku zachorowań na COVID-19

J.B. Pritzker uzależnia otwarcie stanu od spadku zachorowań na COVID-19

Gubernator J.B. Pritzker rozważa stopniowe odmrażanie gospodarki Illinois. Zaznaczył, że warunkiem jest zmniejszanie się liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa.

 

„Zgadzam się w 100 procentach, że tam gdzie jest bezpiecznie i możliwe jest zachowanie większego dystansu między ludźmi możemy otwierać firmy. Konieczne jest jednocześnie przestrzeganie zasady, by w jednym miejscu nie gromadziło się więcej jak 10 osób” – mówił Pritzker podczas wczorajszej konferencji prasowej. Zaznaczył, że zmodyfikowany nakaz „stay-at-Home”, który wejdzie w życie już w piątek 1 maja ma na celu sprawdzenie jak mieszkańcy będą przystosowywać się do nowej rzeczywistości.

Od jutra czynne będą między innymi parki stanowe   a także pola golfowe. Gubernator zaapelował o dostosowanie się do środków ostrożności w tym zachowywanie dystansu społecznego. Od jutra w Illinois wchodzi też obowiązek noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych, gdzie niemożliwe jest zachowanie wymaganej odległości między ludźmi. Pritzker dodał, że wielu burmistrzów już opracowało plany ponownego otwierania działalności biznesowej i są one bardzo pomocne dla władz stanowych.

 

BK

COMMENTS