HomeUSAChicago

J.B. Pritzker ostrzega przed wzrostem zachorowań

J.B. Pritzker ostrzega przed wzrostem zachorowań

Gubernator J.B. Pritzker obawia się latem wzrostu zachorowań na koronawirusa. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej powiedział, że mieszkańcy Illinois zachęceni pogodą będą więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu w otoczeniu innych ludzi.

 

„Jeżeli nie będą przestrzegać zasad wprowadzonych z powodu pandemii jak społeczny dystans czy nie będą nosić maseczek ochronnych na twarzy zostaną narażeni na zakażenie COVID-19” – mówił Pritzker. Illinois 29 maja ma rozpocząć trzeci etap pięciostopniowego planu otwierania stanu. Spadek zachorowań umożliwi przejście do kolejnej fazy jednak gubernator ostrzegł, że wzrost hospitalizacji osób z koronawirusem może spowodować przywrócenie restrykcji. J.B. Pritzker obawia się powrotu pandemii jesienią przed czym ostrzegają także naukowcy, którzy twierdzą, że koronawirus może stać się chorobą sezonową podobnie jak grypa.

Z danych krajowego centrum ds. chorób i ich prewencji wynika, że od października 2019 do kwietnia 2020 na grypę zachorowało w Stanach Zjednoczonych od 39 do 56 milionów ludzi, na skutek powikłań zmarło od 24 do 62 tysięcy. Z kolei koronawirusa potwierdzono u ponad 1.5 miliona ludzi i przyczynił się on do śmierci prawie 91 tysięcy osób.

 

BK

COMMENTS