HomeUSAChicago

J.B. Pritzker koryguje wypowiedź odnośnie szczepionki przeciw koronawirusowi

J.B. Pritzker koryguje wypowiedź odnośnie szczepionki przeciw koronawirusowi

Illinois nie zmniejszy liczby osób, które otrzymają w pierwszej kolejności szczepionkę przeciw koronawirusowi. Gubernator J.B. Pritzker skorygował wczoraj swoją wypowiedź z wtorku.

 

Powiedział wtedy, że Illinois dostanie 100 tysięcy dawek szczepionki jednak ze względu na konieczność podania jej w dwóch dawkach otrzyma ją tylko 50 tysięcy osób. Pritzker podczas wczorajszej konferencji prasowej oświadczył, że szczepionkę otrzyma jednak 100 tysięcy osób gdyż druga dawka ma być podana dopiero po 3-4 tygodniach.

„Do tego czasu dotrze kolejna dostawa i nie będziemy musieli ograniczać liczby osób, które zostaną na początku poddane szczepieniu” – dodał Pritzker.Gubernator przyznał, że sam się zaszczepi przeciw COVID-19 w momencie kiedy preparat zostanie zatwierdzony przez federalną administrację ds. żywności i leków (FDA).

Z informacji wynika, że w piątek na O’Hare na pokładzie samolotu United przywieziono z Brukseli pierwszą dostawę szczepionki Pfizer. Linie lotnicze ani sama firma nie potwierdziła tej wiadomości. Z kolei gubernator Pritzker powiedział, że dostawa została następnie przetransportowana do zakładu Pfizera w pobliżu Kenoshy w Wisconsin.

 

BK

COMMENTS