HomeŚwiat

Izraelskie myśliwce znów ostrzelały Strefę Gazy

Izraelskie myśliwce znów ostrzelały Strefę Gazy

Izraelskie myśliwce ostrzelały w godzinach porannych 25 obiektów znajdujących się na terytorium Strefy Gazy. Była to odpowiedź strony izraelskiej na nocny ostrzał rakietowy przeprowadzony z terytorium palestyńskiego w kierunku Izraela.

Dwóch strażników Hamasu zostało lekko rannych wskutek ataku powietrznego w południowej części Strefy Gazy. Żadnych ofiar nie odnotowano po stronie izraelskiej.
Systemy ostrzegawcze skutecznie zadziałały informując stronę izraelską o zbliżającym się zagrożeniu powietrznym. Spośród trzydziestu pocisków rakietowych i moździerzowych wystrzelonych w kierunku Izraela siedem zostało przechwyconych przez tarcze antyrakietową Iron Dome.

Sytuacja między Izraelem a Palestyńczykami jest napięta. Po decyzji o przeniesieniu przez Stany Zjednoczone ambasady do Jerozolimy, Palestyńczycy rozpoczęli protest przy granicy z Izraelem. W kolejnych dniach manifestacji izraelskie wojsko zabiło co najmniej 129 Palestyńczyków, ściągając na siebie słowa potępienia z całego świata za strzelanie ostrą amunicją do nieuzbrojonych ludzi. Izrael twierdzi, że większość zabitych była bojownikami Hamasu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/afp/wcześ./reuter/MR/kano

COMMENTS